Nowoczesne modele lamp

Lampy art deco cieszą się dużą popularnością wśród klientów urządzających aktualnie swoje wnętrza. Dzięki temu, iż na rynku wybór jest naprawdę spory, bardzo łatwo znaleźć modele, które dopasowują się do charakteru i stylu każdego pomieszczenia. Jakie lampy najczęściej wybierają klienci? Jakie konkretne modele sprawdzają się przy różnych stylach aranżacji pomieszczeń? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi można znaleźć w poniższym artykule.

Lampy art deco – klasa, styl i ponadczasowy design

Moda na lampy art deco trwa już tak naprawdę od kilku dobrych sezonów, jednak od około dwóch lat klienci coraz częściej i chętniej się na nie decydują w swoich wnętrzach. Producenci lamp wychodząc klientom naprzeciw również tworzą bardzo ciekawe modele, które tak naprawdę można zastosować w każdym pomieszczeniu i które w 100% posiadają odpowiednie światło.

Jakie lampy do jakich pomieszczeń?

Wiele osób widząc pierwszy raz lampy w stylu art deco uważa je za zbyt proste i minimalistyczne. Innym, z kolei, kojarzą się one z komnatami królów, gdzie dominował przesadny i zbyt bogaty styl. Warto tu jednak podkreślić, iż wybór lamp jest niezwykle duży, dlatego też znalezienie idealnego modelu wcale nie musi być takie trudne. I tak np. projektanci i designerzy wnętrz proponują swoim klientom eleganckie lampy wiszące w stylu art deco do salonów, w których będą stanowić one prawdziwą ozdobę. Najlepiej sprawdzą się tam duże, rozłożyste lampy w kolorach bieli, czerni, złota i srebra. Świetnym wyborem będzie także lampa z granatowym lub zielonym kloszem, która szczególnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w bardziej eklektycznym stylu. Do sypialni natomiast, warto wybrać lampy o prostszych formach. Lampy wiszące wykonane ze szkła lub metalu oraz lampy stołowe stworzone w pełni z efektownego mosiądzu to idealny sposób, by wprowadzić do przytulnego pokoju odrobinę pałacowego designu. W łazienkach i na korytarzu można postawić na plafony oraz lampy sufitowe, które są bardzo proste i minimalistyczne. Bez problemu klienci dopasują nawet do siebie kilka podobnych lamp, które w efekcie końcowym stworzą ciekawy i dobrze prezentujący się zestaw.

Czy to są lampy na lata?

Często klienci wahają się, czy warto inwestować w tego typu lampy, czy może lepiej wybrać dobrze znaną wszystkim klasykę. Wielu z nich obawia się, że moda na nie za chwilę minie i nie będą one już tak efektowne i eleganckie jak do tej pory. Nic bardziej mylnego. Ten styl bowiem znany jest designerom już od wielu dobrych lat, a klienci pokochali go na tyle, że nic nie wskazuje na to, by za chwilę tego typu lampy miały zostać całkowicie wycofane ze sklepów.