Jak wybrać piętro, na którym chcemy mieszkać?

Mieszkania na sprzedaż to bardzo szeroka oferta. Trzeba dokładnie zastanowić się, jakie wymagania musi spełniać mieszkanie, które będzie dobrą inwestycja, by nie zginąć w gąszczu ofert. Czym się kierować, wybierając swoje idealne M?

Piętro ma znaczenie

Jednym z ważniejszych elementów, nad którymi trzeba się zastanowić poszukując mieszkania do kupna jest piętro, na którym ma znajdować się wymarzone mieszkanie.

Najpopularniejsze są mieszkania na I oraz II pietrze. Są to pietra, na które wejście w momencie awarii windy nie jest większym problemem. Widok z okna już nie jest wyłącznie na pobliską ulicę czy plac zabaw.

Ostatnie piętro bardzo często ma elegancki, dużo większy balkon niż mieszkania na niższych pietrach. Jest to idealne miejsce, które można zagospodarować, by przyjemnie spędzać czas. Poranna kawa na balkonie czy wieczorna lampka wina to duża przyjemność.

Mieszkania na sprzedaż na parterze – czy warto?

Mieszkania na sprzedaż na parterze mają bardzo wielu przeciwników. Bardzo często podkreśla się możliwość włamania oraz kradzieży. Jest jednak na to sposób. Zamontowanie żaluzji antywłamaniowych czy zamykanych na klucz okien może skutecznie utrudnić włamywaczowi wejście do mieszkania.

Nowe mieszkania na sprzedaż bardzo często w ofercie mają również niewielki ogródek. Jest to bardzo ciekawa oferta dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z małymi dziećmi.

Mała ilość schodów, które prowadzą do mieszkania to duże ułatwienie dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Osoby starsze czy niepełnosprawne na pewno docenią niewielką ilość schodów, którą trzeba pokonać w drodze do domu.

Jest to również ułatwienie dla rodzin z dziećmi. Dźwiganie wózka, rowerka bądź hulajnogi dziecka naprawdę potrafi być uciążliwe. W takiej sytuacji awaria windy urasta do rozmiarów katastrofy.

Szukając mieszkania na sprzedaż trzeba bardzo dokładnie określić swoje potrzeby i zgodnie z nimi rozglądać się po rynku nieruchomości. Warto zastanowić się nad wszystkimi zaletami oraz wadami mieszkania i zdecydować, z których rzeczy jesteśmy w stanie zrezygnować, a które są naprawdę ważne – wroclaw.domd.pl.