Pomysł na oryginalne wykończenie ścian

Płytki przypominające cegłę są dzisiaj bardzo popularnym wyborem do wnętrz. To modna alternatywa dla zwykłej cegły, dzięki której można stworzyć unikatowe wnętrza w salonie, kuchni, łazience czy na korytarzu. Pod względem swojego wyglądu niemalże nie różnią się od cegły, a przy tym są łatwe i szybkie w montażu.

Jak wyglądają?

Wysokiej jakości płytki cegłopodobne stanowią doskonałą imitację cegły. Można pomylić je z ich pierwowzorem, ponieważ wyróżniają się nie tylko kształtem, lecz także fakturą cegieł. Dostępne są w wielu kolorach – czerwonawym, białym, beżowym czy szarym.

W sprzedaży można znaleźć przede wszystkim płytki gipsowe, które dedykowane są do wnętrz. To funkcjonalny materiał, który charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, a przy tym jest dość lekki i prosty w montażu na klej.

Płytki tego typu posiadają niewielką grubość – około 1,5 cm, więc nie zajmują dużo miejsca. Oferowane są w formie pojedynczych cegiełek i gotowych paneli, również z fugą, więc nie wymagają dodatkowych prac wykończeniowych. Dostępne są także gotowe elementy na narożniki.

Gdzie się sprawdzą?

Dzięki modnym płytkom cegłopodobnym można stworzyć z www.home100.pl naprawdę wyjątkowe aranżacje w wielu przestrzeniach. Świetnie sprawdzają się między innymi w salonach, kuchniach, sypialniach, dlatego można ułożyć je niemalże w każdym pomieszczeniu.

Inspiracje:

  • ściana w salonie, na której wisi telewizor
  • obudowa kominka w salonie
  • ściana za wezgłowiem łóżka w sypialni
  • pas nad blatami w kuchni
  • ściany w przedpokoju
  • ściany wzdłuż schodów
  • narożniki w pomieszczeniach

Cegłopodobne płytki bardzo dobrze komponują się ze ścianami wykończonymi gładkim gipsem, ale również z drewnem, szarawym betonem oraz z płytkami ceramicznymi o minimalistycznych wzorach, na przykład w kolorze bieli. To zatem ciekawy pomysł na to, aby urozmaicić aranżację wielu wnętrz!