Deweloper może zaoferować wsparcie przy odsprzedaży starego mieszkania

Planujesz zamienić dotychczasowe mieszkanie na inne? W takim przypadku koordynacja transakcji sprzedaży oraz kupna nowego lokum może być wymagająca. Naprzeciwko klientom, którzy chcą dokonać takiej wymiany, wychodzą deweloperzy.

Bardzo często zakup nowego mieszkania związany jest ze sprzedażą tego dotychczasowego. W tym przypadku konieczne jest znalezienie kupującego na obecny lokal i jednocześnie nabycie nowego. Niestety, niekiedy powoduje to sporo problemów związanych z terminami opuszczenia dotychczasowego oraz przeprowadzki do nowego lokum.

Deweloper zarezerwuje mieszkanie do czasu sprzedaży obecnego

Aby zakupienie nowego mieszkania przy jednoczesnej sprzedaży dotychczasowego było jeszcze łatwiejsze, deweloperzy coraz częściej oferują specjalne programy umożliwiające rezerwację wybranego lokum oraz utrzymanie rezerwacji aż do czasu sprzedaży obecnej nieruchomości. Otrzymane wtedy środki mogą posłużyć do opłacenia nowego lokum.

W ramach takiej usługi klient może wybrać wymarzone przez siebie lokum, a wrocławski deweloper Domd zarezerwuje je dla niego. Podpisywana jest wówczas umowa przedwstępna. Można zatem skupić się na poszukiwaniu kupującego na obecne mieszkanie.

W ramach podpisanej umowy przedwstępnej określa się także czas sprzedaży nieruchomości oraz formę płatności – wówczas środki pozyskane za obecne lokum mogą od razu zostać przekazane do dewelopera. W przypadku różnicy pomiędzy sumą sprzedaży a zakupu, pracownicy firmy mogą również pomóc w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego.

Wymiana mieszkań bez ryzyka

Aby wymiana mieszkań była bezpieczna, firma odstępuje od pobrania opłat dotyczących odstąpienia od umowy przedwstępnej, gdy w wyznaczonym czasie nie dojdzie do sprzedaży dotychczasowego lokalu klienta.

Wobec tego transakcje związane ze sprzedażą nieruchomości oraz kupnem nowej mogą być wtedy jeszcze łatwiejsze. Nie są związane z ryzykiem pojawienia się wysokich kosztów w sytuacji, gdy umowa przedwstępna musi być zerwana, ponieważ posiadanego przez klienta lokalu jednak nie udało się sprzedać.