Jak urządzić niewielką łazienkę?

Urządzenie niewielkiej łazienki to spore wyzwanie. Musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? oto garść praktycznych porad.

Powiększanie przestrzeni

Mała łazienka wcale nie musi sprawiać wrażenia ciasnej i klaustrofobicznej. Wystarczy, że zastosujemy kilka prostych trików, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór płytek na ścianę. Unikajmy tych o dużych formatach. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się mozaika szklana, która jest zdecydowanie drobniejsza, dodatkowo odbija ona światło (ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane). Dzięki temu pomieszczeni wydaje się większe i jaśniejsze. A to szczególnie istotne, ponieważ większość łazienek nie ma dostępu do światła dziennego. Jeśli chodzi o kolory to zdecydowanie lepiej sprawdzą się te jasne. Możemy postawić na biel, błękit, opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też zainwestować w duże lustro. Ono również będzie odbijało światło i powiększało optycznie małą przestrzeń. Tę sztuczkę stosowano już w Starożytnym Rzymie…

Jak odnowić naszą łaziankę za grosze?

Remont całej łazienki jest dość kosztowny, zwłaszcza jeśli chcemy wymienić kafelki na ścianach i podłogach. Jednak kilka lat temu pojawiła się opcja, która pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Wystarczy, że postawimy na specjalne farby do płytek. Dostępne są w coraz szerszej gamie kolorystycznej. Farba do płytek jest odporna na wilgoć i wysoką temperaturę. Co więcej, takie malowanie możemy wykonać samodzielnie. Dzięki temu taki remont będzie jeszcze mniej kosztowny.

Mała łazienka nie musi być nudna. Nie zapomnijmy o ozdobnych detalach, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się wyjątkowo. Możemy zdecydować się na piękne pojemniki na mydło, czy ozdobne koszyczki, które pozwolą nam uporządkować wszystkie drobiazgi.