Serwis na lata

Nowoczesna czy klasyczna? Biała czy z nadrukiem? To wszystko są pytania, które pojawiają się, gdy zastanawiamy się nad wyborem porcelany. Nie jest to zakup na jeden sezon,wiec trzeba go solidnie przemyśleć. Jak wybrać porcelanę, by cieszyć się nią latami? 

Klasyczne rozwiązanie? 

Bezpiecznym wyjściem jest kupno białej porcelany. Ten kolor w zestawach obiadowych sprawdza się zawsze. Dlaczego? Biały kolor wygląda czysto i elegancko. Na białej porcelanie to danie jest największą ozdobą. 

Biel ma jeszcze jedną zaletę. Stół z białą porcelaną można zaaranżować na wiele sposobów. Odpowiednie dodatki. Zmiana koloru serwety, czy kolorowe kwiaty za każdym razem pozwolą na stworzenie innej aranżacji stołu. 

Ważny jest również forma serwisu. Klasyczne, okrągłe talerze były modne wiele lat temu, ale nic się nie zmieniło i nadal wyglądają modnie, i elegancko. Nowoczesne kształty nie są już tak uniwersalne. Moda na kwadraty, łezki, czy romby pojawia się i po kilku latach przemija, po to by za kilka lat znowu powrócić. 

Indywidualne potrzeby

Dobrze dobrana porcelana zaspokaja indywidualne potrzeby użytkowników. Warto przemyśleć, czy komplet, który kupujemy będzie używany na co dzień, dla najbliższej rodziny, czy ma to być komplet na specjalne, świąteczne okazje?

Komplet na specjalne okazje powinien składać się z 12 części. Codzienny serwis można kupić na sztuki i dopasować do potrzeb swojej rodziny.  Renomowani producenci porcelany latami tworzą takie same linie porcelany więc można kompletować swój serwis powoli, dokupując niezbędne elementy.