Odpowiednie wymiary płytek ceramicznych

Popularność płytek ceramicznych jako materiałów wykończeniowych wynika z ich doskonałego łączenia wytrzymałości oraz dekoracyjności. W ten sposób mogą być wykorzystane w pomieszczeniach, gdzie występują trudniejsze warunki, ale również jako posadzki przed domem, na tarasie. Dodatkowo odpowiednie wyselekcjonowanie ciekawych wzorów, kolorów pozwala stworzyć wyjątkowo prezentujące się wnętrza.

Przy wybieraniu płytek trzeba brać pod uwagę podstawowy podział:

  • płytki na podłogi mają znacznie lepsze parametry techniczne wpływające na odporność materiałów na zarysowania czy zabrudzenia
  • płytki na ściany oferują znacznie bardziej dekoracyjne efekty.
    Generalnie nie powinno się stosować płytek na podłogi na ścianach. Przede wszystkim wynika to ze znacznie bardziej ograniczonego dostępu do różnorodnych wzorów i kolorów. Natomiast materiały do zastosowania na ścianach nie można aplikować na posadzkach ze względu na brak odpowiednich parametrów technicznych.

Odpowiednie wymiary

Wymiary płytek ceramicznych bezpośrednio wpływają na wygodę ich układania. Warto to brać pod uwagę, gdy będzie się je montowało samodzielnie. Jednak również przy zdecydowaniu się na skorzystaniu z usług fachowej ekipy nie warto decydować się na niedopasowane pod względem wymiarów materiały do wielkości pomieszczenia. Utrudnia to stworzenie funkcjonalnego oraz ciekawie prezentującego się wnętrza.

Efekt dekoracyjny

Podstawowym atutem kafelków jest możliwość połączenia efektu dekoracyjnego z optymalnymi parametrami technicznymi przy stosowaniu takich materiałów w poszczególnych pomieszczeniach. Duże płytki 60×120 home100.pl są w stanie doskonale sprawdzić się na dużych przestrzeniach. Dotyczyć to może zarówno posadzek w salonie, jak też na balkonie. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach znacznie ważniejsze jest ukrycie fugowania, co sprawia, że małe kafelki mogą sprawdzić się znacznie lepiej.