komody nowoczesne

Wybór komody do salonu

Niewiele mebli charakteryzuje się tak dużą uniwersalnością jak komoda. Jest to wyjątkowy mebel, który może odnaleźć zastosowanie zarówno w salonie, sypialni, jak i w niektórych przypadkach nawet w łazience. Niemniej jednak wybór komody może przysporzyć sporo problemów. Jak się za to zabrać?

Praktyczna i estetyczna komoda

Rozważając to, jaką estetyką powinna charakteryzować się komoda należ rozpocząć od zastanowienia się w jakim stylu urządzony jest salon. Oczywiście w przypadku dominacji beli lub czerni najlepszym rozwiązaniem będzie komoda nowoczesna. Z kolei modele klasyczne sprawdzą się znacznie lepiej, jeżeli umeblowanie w domu charakteryzuje się odcieniami brązu.

Oczywiście nie ma konieczności, aby wszystkie meble w pełni pokrywały się kolorystycznie. Niemniej jednak należy się starać, aby uniknąć nadmiernego kontrastu. Niestety komody nowoczesne do salonu najczęściej charakteryzują się kolorystyką białą lub czarną, która mimo swojej uniwersalności nie zawsze wpasuje się do pozostałych mebli w salonie.

Odpowiednie prowadnice

Oczywiście kolorystyka to nie jedyny aspekt, nad którym należy się zastanowić, gdy wybieramy meble komody nowoczesne mogą posiadać różne prowadnice. Ma to bezpośredni wpływ na ich funkcjonalność. Prowadnica może umożliwić jedynie częściowe lub całkowite wysunięcie szuflady.

Decydując się na pierwsze rozwiązanie uzyskamy mebel, który uniemożliwia nam pełne przejrzenie szuflady. Aby wyciągnąć przedmioty znajdujące się na jej tyłach konieczne jest sięgniecie ręką. Wybierając modele o pełnym wysuwie możemy swobodnie przejrzeć zawartość szuflady.