ławostoły rozkładane

Kawa na ławie, obiad na stole?

Aktualnie w dekoracji wnętrz panuje nurt zakładający minimalizm rozwiązań. Mebli ma być mało, ale mają być maksymalnie funkcjonalne. Ten tren idealnie wpisuje się w małe gabaryty mieszkań w bloku, ale nie tylko, także niektórzy właściciele domów chętnie urządzają je w sposób minimalistyczny. Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii urządzania salonu czy pokoju dziennego i mebli jakie się w nim znajdują.

Ławostoły rozkładane – minimalizm i funkcjonalność

O ile w wielu małych mieszkaniach brak jest przestrzeni na jednoczesne stworzenie jadalni i typowego salonu, o tyle za tym, by ławy rozkładane były użytkowane w domu przemawiają przede wszystkim względy minimalistyczne i typowo praktyczne. W małych mieszkaniach takie ławostoły rozkładane i podnoszone mają pełnić funkcję stołu obiadowego w przypadku zaproszenia większej liczby osób czy też imprezy rodzinnej. W domach gdzie teoretycznie jest miejsce zarówno dla stolika kawowego jak i możliwości do stworzenia pełnoprawnej jadalni ławy rozkładane to funkcjonalny element wystroju dla dużych zjazdów rodzinnych czy przydatny gadżet na przykład na dziecięcych urodzinach.

Fason który pasuje

Ławostoły rozkładane i podnoszone produkowane są w wielu wariantach kolorystycznych i wizualnych. Powoduje to, że w razie potrzeby dopasuje się mebel praktycznie do każdego wnętrza. Różne rozmiary także będą odpowiednie dla różnych wnętrz. Ważnym jest aby ława była odpowiednio dopasowana do potrzeb jakie ma konkretna rodzina. Zapewni wtedy przyjemność z korzystania.