Przyciski do spłuczki – jakie modele są najpopularniejsze?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli przycisków do spłuczek, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Niniejszy artykuł to doskonałą propozycja dla tych osób, które chcą zapoznać się z najpopularniejszymi modelami dostępnymi na rynku.

Klasyczne przyciski do spłuczki

Najprostsze i najtańsze są oczywiście przyciski jednofunkcyjne, dzięki którym można spłukać sedes 5-7 litrami wody. Niestety nie jest to optymalne rozwiązanie, dlatego też przyciski tego typu nie cieszą się dużym zainteresowanie. Największą zaletą jednofunkcyjnego przycisku jest niska cena i prosty mechanizm. Niestety oszczędność wody pozostawia wiele do życzenia.

Przyciski dwufunkcyjne

Z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia dwufunkcyjny przycisk do spłuczki jest zdecydowanie lepszym wyborem. Sam przycisk można kupić już od kilkudziesięciu złotych, a nawet najtańsze modele mogą pochwalić się dużą trwałością. Większość producentów opisuje tego typu modele jako przyciski 3/6 litrów. Nazewnictwo wynika oczywiście z tego, że mechanizm pozwala wypłynąć tylko określonej ilosci wody.

Przyciski z funkcją STOP

Nowością na rynku jest przycisk do spłuczki z funkcja STOP. Jest to w chwili obecnej najbardziej oszczędne rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje produkt tego typu wyposażony jest w dodatkowy przycisk, który powoduje natychmiastowe zamknięcie spływu spłuczki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo wody. Jedyną wadą przycisków z funkcją STOP jest wysoka cena, ale inwestycja ta bardzo szybko się zwróci.