industrialna lampa

Planowanie oświetlenia mieszkania – czy warto kupić lampy industrialne?

Blaszany odwrócony talerz z wystającą żarówką – czy takie źródło światła jest ładne i funkcjonalne? Oczywiście – nie tylko spełnia oba warunki, ale do tego jest najmodniejszym typem oświetlenia, w jakie możemy wyposażyć nasze mieszkanie. Industrialne lampy rządzą w świecie designu oświetleniowego i nic nie wskazuje, że może się to szybko zmienić.

W jakich pomieszczeniach zamontować lampy industrialne?


Prostota formy, która jest wiodącą cechą stylu industrialnego, nie oznacza, że tylko wnętrza minimalistyczne dobrze komponują się z lampami loftowymi. Praktycznie każdy styl udźwignie industrialne lampy – oczywiście wieszanie zakratowanej żarówki nad antykami może być dla niektórych szokujące, ale przełamanie konwencji wcale nie musi oznaczać brzydoty.

Lampy wiszące z metalu lub betonu świetnie doświetlają strefę wejścia i korytarze, a także klatki schodowe. Punktowe oświetlenie lampami stojącymi imitującymi reflektory da silne światło w salonie, a dodatkowo krąg światła wydzieli daną strefę z całości kompozycji. Z lamp w stylu industrialnych ucieszą się nastolatki – zarówno górne oświetlenie, jak i lampy na biurkach wykonane w stylu loftowym są chętnie wybierane przez młodych ludzi.

Czy lampy industrialne pasują wyłącznie do przestronnych pomieszczeń?


Choć industrialne lampy są rodem w ogromnych hal fabrycznych czy magazynowych, to świetnie sprawdzają się również w ciasnych kawalerkach. W małych mieszkaniach złożonych z salonu z aneksem kuchennym oraz sypialni lampy industrialne mogą posłużyć do podzielenia salonu na strefy użytkowe. Stojąca lampa punktowa albo lampa kwoka w ciekawym kolorze mogą oświetlić strefę wypoczynkową. Zawieszone na długim zwisie nad stołem lampy industrialne stworzą miejsce odpowiednie dla klimatycznych biesiad w gronie rodziny i przyjaciół.

Silne światło lampy stojącej podłogowej lub stołowej pozwolą z przestrzeni salony wydzielić gabinet do pracy.